Azerbaycan’da İstikbal Rüzgarı Devam Ediyor!

19Ekim2022

Azerbaycan’da İstikbal Rüzgarı Devam Ediyor!

Azerbaycan’da İstikbal Rüzgarı Devam Ediyor!

AZERBAYCAN’DA İSTİKBAL RÜZGARI DEVAM EDİYOR!

Türkiye'nin gururu İstikbal, yurtdışı mağaza zincirlerine Azerbaycan’da bir yenisini daha ekledi.

17 Ekim’de Bakü’de gerçekleştirilen mağazanın açılış törenine T.C. Azerbaycan Ticaret Baş Müşaviri Ahmet Erdal, Erciyes Anadolu Holding Yönetim Kurulu Üyesi & CEO’su Doç. Dr. Alpaslan Baki Ertekin, İstikbal Mobilya İhracat Müdürü Hülya Bal, İstikbal Mobilya yöneticileri, çok sayıda üst düzey davetli katıldı.

Mağazanın açılış konuşmasını gerçekleştiren Erciyes Anadolu Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Doç. Dr. Alpaslan Baki Ertekin, “8 farklı sektörde faaliyet gösteren şirketlerimizin 5’i kendi sektöründe Türkiye lideri. İstikbal Mobilya olarak Türkiye’de mobilya sektörü liderliğinin yanında 57 ülkede faaliyet göstermekteyiz. Milletimize ve bayrağımıza aşk ile bağlıyız ve işimizi en iyi yapan bir grup olmak bizler için bir gurur kaynağı. Uzun yıllardır bayiliğimizi sürdüren Gasımov ailesi ile birlikte açılışını gerçekleştirdiğimiz Bakü’de 7. , Azerbaycan’da 9. ve yurtdışındaki 170. mağazamızın hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Dünyanın dört bir tarafında çalışan 14 bin mesai arkadaşım adına sizleri saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum.” dedi.

Azerbaycan Ticaret Baş Müşaviri Ahmet Erdal ise konuşmasında; “Öncelikle ülkemiz ve Azerbaycan adına, sonrasında Erciyes Anadolu Holding ve markamız adına gurur duyduk. İstihdam ve üretim açısından onur duyulacak bir tablo ile İstikbal markasının 9. mağazasının açılışını burada gerçekleştiriyoruz. Şahsen evimde İstikbal ürünlerini bende keyifle kullanıyor, bunu belirtmekten büyük mutluluk duyuyorum. Ülke olarak Azerbaycan ile geçtiğimiz yıl 4,6 milyar dolar ticaret hacmi gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanlarımızın gelecek yıllar için belirlediği hedef 15 milyar dolar. Allah hayırlı hizmetler yapmayı, daha fazla üretmeyi nasip etsin.” dedi.

Dünya trendlerine yön veren ve müşterilerine daima kaliteli ve yenilikçi mobilyalar sunan İstikbal Mobilya’nın yeni mağazası, 6 katlı ve toplamda 2.400 metrekare alana sahip. Mağazada evlenecekler ve evini yenileyecek tüm müşteriler, oturma odasından yatak odasına, yemek odasından çocuk ve genç odalarına kadar bir evin ihtiyacı olan tüm ürün çeşitlerine ulaşabilecek.