Mondi Yeni Logosuyla Çok İddialı

10Eylül2019

Mondi Yeni Logosuyla Çok İddialı

Mondi Yeni Logosuyla Çok İddialı

Erciyes Anadolu Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Alpaslan Baki Ertekin: “Mondi yeni logosu ve kurumsal kimliğiyle, 2023 vizyonunu yeniden oluşturdu.”

Mondihome Genel Müdürü Bilal Uyanık: “Sektörün en dinamik markalarından Mondihome, gelecek döneme yenilenen yüzü ve iddialı hedefleri ile giriyor.”

Türkiye mobilya sektörünün en önemli markalarından biri olan Mondihome, global bir oyuncu olmak ve kısa vadede Türkiye’nin lider markalarından biri haline gelmek hedefiyle değiştirdiği yeni logosunu ve yeni dönem stratejilerini düzenlediği basın toplantısında kamuoyu ile paylaştı.

Türkiye’nin en önemli holdinglerinden olan ve cirosunun önemli bir kısmını mobilya ve ev donanım gereçlerinden elde eden Erciyes Anadolu’nun genç ve dinamik markası Mondihome, hedef büyüterek gelecek döneme iddialı çalışmalarla giriyor. Türkiye çapında 310 mağazası ve ihracattaki yüksek performansıyla tüketiciye ulaşan Mondihome, 2023 hedefleri doğrultusunda yenilediği logosunu ve yeni dönem stratejilerini düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuna duyurdu.

Erciyes Anadolu Mobilya grubu olarak, dünya arenasında tüm ülkelerde tüketicilere erişmek ve dünyanın en önemli oyuncularından biri olmak için var güçleri ile çalıştıklarını belirten Erciyes Anadolu Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Alpaslan Baki Ertekin; “Belirlediğimiz hedeflerde çok ciddi mesafeler aldık, alt yapımızı her geçen gün daha da güçlendiriyoruz. 2023 vizyonu dahilinde ihracat sorumluluğumuzu en önemli programımız haline getirdik. Yenilenen logosu, kurumsal kimliği ve yeniden oluşturulan vizyonu ile Mondihome, global hedeflerimizi gerçekleştirmede en önemli markalarımızdan biri olacak” dedi.

10 Eylül 2019 tarihinde Çırağan Sarayı’nda düzenlenen toplantıya Erciyes Anadolu Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Alpaslan Baki Ertekin, Yönetim Kurulu Üyeleri, Mondihome Genel Müdürü Bilal Uyanık ve grubun önemli iş ortakları ve basın mensupları katıldı.

İstihdam açısından grubun lokomotif sektörünün mobilya olduğunu belirten Alpaslan Baki Ertekin, “Sanayi ve yatırım yolculuğumuza devam ediyoruz. Bir yandan faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde yepyeni başarılara koşarken, diğer yandan en tecrübeli olduğumuz mobilya alanında, lider kimliğimizle yurt içinde ve yurt dışında her yıl milyonlarca tüketiciye ulaşmanın gururunu yaşıyoruz” dedi. Erciyes Anadolu Holding’in istikrarlı büyümesini sürdüren bir yapıya sahip olduğunu belirten Ertekin, “yeni enerjisi ile Mondihome’un da bu büyük yapı içerisinde daima önde koşarak gruba ve sektöre katkı sağlayacağını” ifade etti.

Erciyes Anadolu Holding olarak mobilya alanında yaklaşık 1 milyon m² üretim alanı ile dünyanın en büyük entegre tesislerine sahip olduklarını belirten CEO Ertekin, “Cumhuriyetimizin 100. yıl hedefleri doğrultusunda, ekonomik istikrar ve pozitif beklentiler iş dünyasına pek çok kapı açarken, aynı zamanda farklı sorumluluk da getiriyor. Küresel arenada katma değer yaratmak gerçeğiyle karşı karşıyayız. Bu rekabette başarının en önemli unsurlarından biri markalaşmak. Markalaşma alanında sektörde ilkleri gerçekleştiren Erciyes Anadolu Holding, Mondihome markasının yeni kurumsal kimliği ve stratejileriyle, tüketicilerine yenilikleri ulaştırmaya devam edecek. İnanıyorum ki Mondihome; yeni iletişim dili, pazardaki uygulamaları, değişen ürün grupları ve sunum ortamları ile yakın gelecekte mobilya sektörünün liderlerinden biri olacak. Holding yönetimi olarak Mondihome’un bu yeni hedefleri gerçekleştirmesinde desteğimiz devam edecek.” şeklinde konuştu.

Mondihome Her Şeyi İle Baştan Tasarlandı

Toplantıda yenilenen logo ve kurumsal kimlik tasarımı ile uygulama süreçleri hakkında da bilgi veren Mondihome Genel Müdürü Bilal Uyanık, tüketici ihtiyaçlarına en iyi ve en doğru şekilde cevap verebilmek, değişen tüketici beklenti ve eğilimlerini karşılayabilmek için Mondihome olarak sürekli bir değişim içerisinde olduklarını belirtti. “Yenile Hayatı” mottosuyla yeni büyüme hedefleri paralelinde yepyeni bir logo ve kurumsal kimlik oluşturduklarını söyleyen Uyanık, “Bu çalışmada danışmanlığımızı New & Old yaptı. Yeni logomuzun tasarlanması ve sahadaki tüm uygulamaların gerçekleştirilmesi için mütevazi sayılabilecek bir bütçe ile hareket ettik. Bu değişim ve dönüşüm sürecine satış noktalarımız ve bayilerimiz de kendi mağazalarını yenileyerek destek verdiler, vermeye de devam ediyorlar.” dedi.

Mondihome Genel Müdürü Bilal Uyanık sözlerine şöyle devam etti: “Biz yepyeni bir Mondi fikriyle kendimizi yeniledik. Mondihome yeni logo ve kurumsal kimliğiyle adeta yeniden doğuyor. Sıcağın ve samimiyetin rengi turuncu ağırlıklı yeni logomuzla, sonsuzluğu ve sevgiyi simgeleyen ve Mondi’nin M harfini hatırlatan kalp ikonu ile yeni bir boyuta kapı açıyoruz. Yenilenen logomuzla, sektördeki konumumuzu ve markamızın imajını ve algısını çok daha yükseklere taşıyoruz.

Tüketicilerimizle daha sıkı ve sıcak bir bağ kuruyor, sonsuzluğa uzanan yeni bir birliktelik yaşamaya başlıyoruz. Ev yaşamına dair pek çok ürünü tüketicileriyle buluşturan bir marka olarak, bu çatı altında gelişerek daha da büyüyeceğimizin altını çiziyor ve ismimizi de Mondihome olarak yeniliyoruz. Şık ve zarif çizgilere sahip kreasyonlarımızla herkesin hayatına yeniliği ulaştırmayı hedefliyor ve bu hedefimize “Yenile Hayatı” mottosuyla emin adımlarla ilerliyoruz. Şu ana kadar yaklaşık 120 mağazamızın değişim ve dönüşümü tamamlandı. Yıl sonuna kadar ise kalan mağazalarımızı tamamlayarak 310 mağazamızın tümünde iç dekorasyonlarıyla birlikte kurumsal kimliğimizi yenileyeceğiz. Mondihome 30 yıldır tüketicilerin evinden içeri giren, onların yaşam alanlarına değer katan bir marka. Her geçen yıl daha fazla tüketiciye ulaşan bu markanın büyüme yolculuğunda heyecan ve azmimiz en büyük motivasyonumuz oluyor. Yenilenen logomuzla birlikte daha büyük heyecan duyuyor ve tüketicilerimizle daha samimi ve yakın bir ilişki içerisinde olmayı istiyoruz.”

Hedefimiz Sektör Liderliği

Markanın gelecek plan ve programlarına ilişkin de bir değerlendirme yapan Bilal Uyanık şunları kaydetti: “Yenilenen kurumsal kimliğimizle gelecek dönem hedeflerimizi de revize ederek 2023 vizyonuna kararlı bir programla giriyoruz. Şu anda sektörün ilk 5 markasından biri olarak çok daha iddialı noktalara gelmek için bir dizi planlamalar yaptık. Kapalı alanlarımızın %40 civarında büyütülmesi, makine parkamızın yenilenmesi ve takviye edilmesi gibi konulara, 2020 yılı sonuna kadar 50 Milyon TL’ye yakın bir yatırım bütçesi planlandı. Bu doğrultuda 2020 yılında, ürettiği tüm ürünlerini Mondihome tek çatı altında imal etmeye devam edecek. Diğer taraftan satış noktalarındaki teşhir alanlarını %70 artırarak 2020 yılında tüketicilerimiz için alışverişi keyifli hale getirecek mağazalar oluşturacağız. Bununla ilişkili olarak 310 olan mağaza sayımızı 2020 yılında 420, 2023 yılında ise 550’ye çıkaracağız. İstihdam açısından da beyaz ve mavi yaka çalışan sayımızda, yeni dönemde %60 civarında bir artış öngörüyoruz. İhracatta 2023 yılına kadar geometrik büyümelerle sektörün en çok ihracat yapan ilk 5 firması arasında yer alacağız. Diğer alt yapı çalışmalarımızla birlikte orta vade hedefimiz, pazar payımızı agresif olarak artırarak sektörün lider markaları arasında yer almak.”

Haber Galerisi

00 / 00
Bizden Haberler
Bizden Haberler
Bizden Haberler
Bizden Haberler