Kanser Hastaları için Hastane Projesi

Kanser hastalığı ile mücadele eden çocuklarımızı en kaliteli imkanlar ile tedavi etmek, çocuklarımızın en kısa sürede iyileşmelerini sağlamak ve bu zorlu süreci aileleri ile birlikte en iyi şekilde atlatmalarına yardımcı olmak yegane görevimizdir.

Erciyes Anadolu Sosyal Sorumluluk

Erciyes Anadolu Holding olarak, Kansere Karşı Birlikte Derneği (KANKA) ve Kayserili Hayırseverler desteğiyle en geç 2020 yılı sonuna kadar açılması planlanan Türkiye’deki ilk ve tek çocuk ilik nakli hastanesi yapımı projesine destek olmaktan dolayı gurur duyuyoruz.

Proje adı: Erciyes Üniversitesi Çocuk Kanser ve Kemik İliği Nakil Hastanesi Yapımı Kategori: Sağlık
Dönem: Eylül 2019 - Aralık 2020
Hedef: Erciyes Anadolu Holding ve Kayserili hayırseverler tarafından inşa ettirilmekte olan Çocuk Kanser ve Kemik İliği Hastanesi, 60 yataklı, 8 bin metre kare alana kurulacak olup kanser tedavisi, kemik iliği ve kök hücre nakli alanlarında hizmet verecek. İçerisinde çocuk oyun alanları, tiyatro merkezleri ve aile evi barındıracaktır. Bu bağlamda Kayseri ve tüm bölge illerde yaşayan vatandaşların ve çocukların en kaliteli şekilde, bu alanda ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamak ve onlara destek olmak hedefimizdir.